Máte zájem o velkoobchodní spolupráci? Kontaktujte nás

Technologie SELECT

Materiály a technologie používané u fotbalových míčů

Fotbal je hlavně o zábavě, ale je opravdu důležité, jaký typ balónu si vyberete. Kvalitní fotbalové míče vám mohou ušetřit peníze na dlouhou dobu. Níže si přečtěte informace a přemýšlejte o tom, jaký směr zvolit.

technologie-brillant

 

PU versus PVC

V dnešní době jsou téměř všechny fotbalové míče vyrobeny ze syntetických materiálů a nepravé kůže. Mnoho společností používá polyurethan (PU) na vnější vrstvu jejich nejlepších balónů. Polyvinylchlorid (PVC) je používán jako vnější materiál pro levnější balóny, jedná se o mnohem méně odolný syntetický materiál. Když porovnáte balón vyrobený z PVC a balón z PU, PU balóny jsou lehčí (více než kožené) a díky tomu mají i lepší hráčské vlastnosti a neovlivní je mrazivé počasí.

Ne všechny PU balóny jsou stejné. Hlavní je síla PU vrstvy, která způsobuje lepší hrací vlastnosti a dotek s míčem. Balóny SELECT PROSERIES mají nejsilnější PU vrstvu, kterou Select vyrábí.

 

Vnitřní materiály a vrstvy

Select vyrábí různé typy vnitřních materiálů podporující i vnitřní vrstvy balónu. Většinou jsou vyrobeny z různého množství polyesteru. Někteří výrobci tvrdí, že čím více vnitřních vrstev, tím lepší balón.

SELECT se vydal naprostou odlišnou cestou. Všechny balóny musí splňovat určité váhové limity a SELECT je přesvědčen o tom, že pokud je v balónu mnoho levných vrstev polyesteru, tím méně místa zbývá  pro lepší materiály jako je PU. Takže náš nejlepší balón BRILLIANT SUPER má nejméně vnitřních vrstev z celého našeho sortimentu. Namísto toho Select preferuje přidání extra vrstvy PU.

 

Pryž

Pryž je integrovaná a je součástí některých materiálů používaných SELECTEM a jinými výrobci. Nicméně SELECT nepoužívá samostatnou pryžovou vrstvu jako podšívku. Na rozdíl od jiných výrobců, kteří tuto metodu používali, aby se jejich míče zdály lehčí. Balóny značky SELECT mají tu vlastnost, že při zmáčknutí pryže, či kopnutí do míče, se dočasně naruší rovnováha míče. A díky tomu mají hráči perfektní kontrolu nad míčem a míč má vynikající letové vlastnosti. Pryž také absorbuje vodu, pokud pronikne pod povrch po delším užíváním v nepříznivém počasí. Pamatujte si, že i sebemenší odchylka zapříčiní to, že míč letí nerovnoměrně. Zeptejte se na to předních evropských fotbalistů.

 

Duše balónu

Duše jsou z latexového nebo ze syntetického materiálu. Má velký vliv na míč a hrací vlastnosti. Je to srdce míče a přiděluje mu jeho odrazovost. Zatímco mnoho výrobců používá butylové nebo jiné syntetické duše, SELECT upřednostňuje správný latex, což je přírodní produkt, který pochází ze stromu. Přes butyl se vzduch těžko propouští ven, zatímco přes latex se dostává postupně pryč z balónu. To znamená, že míče z latexu musí být huštěny častěji, přibližně jednou týdně. Dále má latex mnohem větší životnost, elasticitu a pružnost, než jiné syntetické materiály. A na rozdíl od některých syntetických materiálů si zachovává svůj tvar, i když se s ním zachází hrubě.

SELECT klade velký důraz na výrobu duší, které vyrábí ve své vlastní fabrice. Na každé duši jsou prováděny různé testy předtím, než se do míče vloží.

 

 

Materiály a technologie používané u házenkářských míčů

Proč jsou házenkářské míče Select hodnoceny jako nejlepší na světě?  Pokusíme se vám to přiblížit.

Vytvoření nejlepších míčů pro špičkové světové týmy není lehké. Každý, byť sebemenší výrobní aspekt, je velmi důležitý ať už jde o vnější materiál, švy či duši. Velmi také záleží na váze, čím je balon lehčí, tím větší rychlost nabere a divák má tím pádem nezapomenutelný zážitek.

 

IHF doporučení

Všechny házenkářské míče Select jsou ručně šité a vyrobeny z nejlepších materiálů. V současné době je většina míčů Select vyrobena ze syntetické kůže (polyuretanu-PU) na rozdíl od dob kdy byly vyráběny pouze z kůže. Oba materiály firmy Select se používají na nejvyšší úrovni. Míče Select ze syntetické kůže se používají například pro IHF zápasy, včetně mistrovství světa a olympijských her, v dámské či pánské házené.

Všechny syntetické míče Select jsou vyrobeny z polyuretanu (PU), který dává míči měkký dotek a dobrou přilnavost, tudíž můžete hrát jak s lepením, tak i bez. Kvalita a tlouška PU materiálů je naprosto zásadní pro jeho vlastnosti a je to důvod proč Select dlouhou dobu vynalézá nové a nové technologie na trhu a posouvá házenkářské míče na úplně jinou úroveň. Chce být jednoduše stále nejlepší v tomto odvětví.

 

IHF2

 

Lepší driblink

Díky speciálním latexovým materiálům jsou Select duše lehčí a měkčí než u jiných. Kvalita duše se pozná také tak, že mezi vnějšími materiály a duší není žádný prostor, jelikož ho duše vyplní, díky tomu míč oplývá lepší kontrolou při driblování.

Toto vše házenkářské míče značky Select jednoznačně splňují.

 

Význam duše

Duše je srdcem každého míče a v házené je potřeba ještě více.  Select se vyloženě na jejich výrobu specializuje. Má vlastní výrobní fabriku a vlastní výrobní metody.

Latexové duše (přírodní kaučuk) jsou lepší než butylové nebo PU duše, když bereme v potaz jejich pružnost, odraz a schopnost udržet si svůj tvar. Latex lze natáhnout na šestinásobek své původní délky, což je mnohem více než u jiných umělých hmot. Navíc u všech, stejně jako u Select míčů pro fotbal, je kontrolována rovnováha, než jsou zabudovány do vnější vrstvy míče. Duše navíc stále zachovává svůj tvar a rovnováhu přes různá stlačení.

 

iBall

SELECT iBall je v souladu s dlouho diskutovaným systémem, který je schopen eliminovat chybná rozhodnutí. Pan Ulrik Merild (generální ředitel Golfrefu) věří, že inteligentní míče budou mít v budoucnu veliký důraz na mezinárodní házenou a fotbal. Inteligentní míč na házenou je ve skutečnosti bezdrátovým systémem, založeným na komunikaci mezi balónem, rámem branky a přijímače rozhodčího. V rozmezí menším než 0,5 vteřiny za pomocí šifrovaného počítačového signálu může sudí vynést svůj verdikt a hra může pokračovat bez zbytečného přerušování. Při měření systém zjistí i rychlost, kterou byl balón hozen nebo nakopnut, což dodá diváckému požitku další zajímavou dimenzi.

SELECT nedávno rozšířil své sponzorování s IHF na dodání všech míčů pro Světový šampionát a Olympijské hry pro muže i ženy, a to do roku 2013. Ve stejný čas se IHF dohodla na převzetí vedení při rozšíření SELECT iBallu, a to implementací elektronického systému na Světovém mužském šampionátu v Chorvatsku v lednu 2009. Touto událostí se SELECT iBall stal prvním mezinárodně uznávaným systémem v této sféře.

 

Historické mezníky

Zakladatel firmy SELECT a bývalý gólman dánského fotbalového národního týmu Eigil Nielsen je tvůrcem tří nejdůležitějších mezníků v historii házené a fotbalu:

beztkaničkový balón

dvaatřiceti částicový balón

představení syntetické kůže

 

„Dnes jsme velmi hrdí, že přicházíme na trh znovu s inovací, která je skutečně epochální. Se SELECT iBall budeme pokračovat v odkazu Eigila Nielsena a vytvoříme další mezník, “ říká šéf SELECT SPORT Peter Knap.

 

„Rozšíření našeho sponzorství potvrzuje dlouhotrvající úspěšné partnerství s firmou SELECT. Jsme rádi, že jsme první, kdo bude implementovat tuto technologii, která zajistí plynulé zápasy a podpoří práci rozhodčích, “ říká president IHF Dr. Hassan Moustave.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz