Správný relax po sportu

15.9.2017
Sport není jen o tvrdém tréninku, ale také o správně zvoleném odpočinku a relaxaci. Odpočiňte si po vzoru vrcholových sportovců a načerpejte sílu na další zápasy a tréninky. 

Jak relaxovat po sportu?

Umění relaxovat patří k naprostému základu všech sportů. Nehledě na to, že jsou na sportovce kladeny vysoké nároky, ať už fyzické i psychické. Pokud se chcete vyhnout únavě, vyčerpání a zranění, bez kvalitní regenerace se neobejdete. Proto u nás na e-shopu nenajdete pouze sportovní výbavu, ale také kvalitní masážní potřeby

Asi vás nepřekvapí, že tou vůbec nejdůležitější relaxací je "obyčejný" spánek. Tělo potřebuje čas na důkladný odpočinek. Během spánku totiž dochází k regeneraci svalových vláken, šlach i vazů. Vedle spánku je neméně důležitá vhodně zvolená strava. Rčení "jsme to, co jíme" skutečně platí. Díky pravidelnosti máte zajištěn správný chod metabolismu a díky pestrosti dostatek energie. 

Mezi oblíbené formy odpočinku patří sauna, masáže a sprcha. Četnost saunování se zvyšuje převážně v zimním období, kdy díky němu získáváme i lepší imunitu. U masáží doporučujeme ty sportovní a relaxační. Maséry volte vždy obezřetně a ideálně podle doporučení. Špatně provedená masáž může přinést mnohem více škody, než užitku. A pozor na to, že po náročnější masáži se doporučuje i několik dní bez fyzické námahy. K posílení imunity skvěle poslouží i sprchování, kdy střídáte teplotu vody. Ať už jde ale o všechny tři typy relaxace, vždy poslouchejte hlavně svoje tělo a případně vyhledejte radu u fyzioterapeutů a masérů

Relaxační pomůcky a potřeby pro sportovce

  • Chladící a hřejivé pytlíky – chlad i teplo léčí. Každé jinak a při jiných případech, každopádně se hodí mít alespoň jeden pytlík  doma. Stačí přiložit na bolestivé místo a relaxovat. 
  • Chladící spreje – řešení pro nečekané problémy a náhlé zranění. 
  • Masérské tašky – máte na starost více sportovců? Chcete mít všechny potřeby v jedné tašce? Pak je pro vás taková masérská taška tou správnou volbou. 
  • Tejpy a molitany – tejpovací pásky snadno a hlavně rychle zpevní postižené místo a zmírní tak napětí. 
  • Emulze a balzámy – masážní krémy patří jednoznačně k nejoblíbenějším regeneračním pomůckám.