Oblečení pro podzimní tréninky

25.10.2017
Kvalitní a dostatečně teplé oblečení při tréninku patří k základním nutnostem. Hlavně teď na podzim. Nepodceňte tak kvalitu oblečení a na trénink se řádně vybavte.

Kvalitní tréninkové oblečení i do deště

Při tréninku nebo i běžném rekreačním sportu vždy pamatujte na dobře zvolené oblečení. Platí zásada, že byste neměli kvůli slabé vrstvě oblečení prochladnout, ale zároveň by vám nemělo být při nulové aktivitě příliš teplo. Sami se totiž pohybem zahřejete. A podzim je právě odbobí, kdy se tyto ideální vrstvy oblečení špatně odhadují. Trénink ale dělá mistra a po několika trénincích v podzimním sychravém počasí budete přesně vědět, co si obléct.

Při horším počasí jistě sáhnete po několika osvědčených druzích oblečení. Termoprádlo a termooblečení má dnes už doma snad každý aktivní i rekreační sportovec. A aby taky ne. Díky speciálním vláknům vám není v zimě příliš chladno a v létě zase příliš teplo. Na termooblečení můžete navrstvit další kousky právě podle počasí. Jenže ani to nejlepší termoprádlo vás nejspíš dostatečně neochrání, když začne pršet. A proto přijde vhod kvalitní nepromokavá tréninková bunda, která vás před deštěm ochrání a navíc zahřeje. 
 

I tréninkové pomůcky přijdou vhod

Na pitný režim nezapomínejte ani na podzim, kdy možná nemáte takovou žízeň jako v léte. Vodu nebo iontové nápoje si můžete bezpečně přenášet v plastových lahvích. A když už jste dostatečně oblečeni a máte zásobu pití, je čas na trénink. Hlavně při fotbalovém, florbalovém nebo házenkářském tréninku můžete využít nejrůznější tréninkové pomůcky, které zlepší vaši koordinaci, rychlost, přesnost nebo samotné uvažování při hře.