Top model Brillant Super

14.7.2016

Proč je fotbalový míč Brillant Super TOP modelem značky SELECT? Důvodů je hned několik.

Začneme-li zvenku, první co vidíme je originální a pestrý barevný design. Barvy potisku jsou vysoce kontrastní oproti základní barvě míče. Celkově tak přispívají k lepší viditelnosti míče za letu a umožňují rychlejší reakce hráčů. Model fotbalového míče Brillant Super se vyrábí ve třech barevných provedeních. Klasická bílá, oranžová a žlutá. Poslední dvě barvy jsou ideální pro zápasy při horší viditelnosti nebo chladnějších měsících.

Vnější obal z umělé kůže

Míč je ručně šitý z dvanácti pentagonů (pětiúhelníků) a dvaceti hexagonů (šestiúhelníků). Vytváří tak unikátní dvaatřiceti panelovou konstrukci, která je osvědčená značkou Select již od roku 1962, kdy byla poprvé vyrobena. Všechny míče Pro a Club Series jsou ručně šité. Dvaatřiceti panelová konstrukce je sešitá pomocí 630 dvojitých stehů, 60 rohových stehů a jsou zakončeny dvojitým uzlem. Kvalitní materiál MFPUS 2000 minimalizuje odpor vzduchu a pomáhá zajistit stabilní let míče.

Podšívka

Hned pod svrchní částí je tzv. podšívka, která se skládá rovněž z dvaatřiceti panelů a je vyrobena z několika vrstev textilního materiálu. Podšívka pomáhá přizpůsobit měkkost míče a kontakt s nohou hráče. Dále udržuje podšívka míč voděodolný a používá se také k přizpůsobení váhy míče (v případě jiných modelů ze série Club a Pro)

Duše Zero Wing

Patentovaná duše Zero Wing je vyrobena z vysoce kvalitního přírodního latexu. Koncept byl vyvinut, aby zajišťoval co možná nejlepší kulatost nejenom míče, ale také duše. Tyto duše mají umístěné těžiště na protější straně, než je otvor pro ventilek. Tato konstrukce společně se Zero Wing zajistí perfektní vyvážení míče i při velkém silném odrazu.

Nakonec ventilek s dvojitým uzamykatelným systémem, který perfektně zajišťuje vzduchotěsnost.
Míče značky Select se těší veliké oblibě právě díky kvalitnímu a preciznímu zpracování a neokoukanému designu.