Organizace Hand the Ball

13.4.2015


Hand the Ball je nekomerční organizace, jejímž hlavním cílem je zlepšení života dětí a mládeže v rozvojových zemích a oblastech po celém světě, které zasáhly katastrofy a to prostřednictvím fyzických a nekomerčních skupinových aktivit.

Děti a mládí lidé v rozvojových zemích a oblastech zasažených živelnými pohromami čelí chudobě, nemoci, zločinu a fyzickému nebezpečí. Sport pomáhá překonávat problémy každodenního života a rozvíjí pozitivní myšlení. Zároveň pěstuje smysluplnost, sebevědomí, a sociální dovednosti prostřednictvím hry, pohybu a nesoutěžních zápasů, které přinášejí pocit radosti na často tvrdém světě.

Projekt spojuje speciálně vyvinutý míč značky SELECT, který má jediný cíl, rozdmýchat sociální a fyzické změny, jež jsou v obtížných oblastech potřeba. Nároky na takový míč nejsou nijak malé a musí splnit řadu náročných požadavků. Neměl by se propíchnout, měl by být dostatečně odolný pro kamenité povrchy a zároveň dostatečně měkký pro malé děti. Navíc bylo potřeba zvolit velikost, která bude vyhovovat všem věkovým kategoriím. Výsledkem je míč vyrobený z extrémně trvanlivého syntetického materiálu, se kterým se dá hrát prakticky kdekoli a děti ho milují.

Na stránkách handtheball.com se dozvíte o projektu více.